12.3 C
Brno
Pondělí, 5 června, 2023
DomůSportZvyšujte svou výkonnost a podpořte imunitní systém s L-argininem

Zvyšujte svou výkonnost a podpořte imunitní systém s L-argininem

L-arginin – ne příliš známá semi-esenciální kyselina, kterou je tělo schopno vytvářet si samo, avšak pouze za určitých podmínek. V případě těhotenství, úrazu, nemoci nebo s přibývajícím věkem jeho produkce prudce klesá a tělo jí má nedostatek. Dále je potřeba uvědomit si, že ani když jsme ve 100% kondici, nemusí nám produkce L-argininu vyrobené tělem postačit na naše potřeby. Měli bychom ji proto tělu dodávat a poskytovat organizmu komfort při své činnosti.

Formy L-argininu

Existuje více forem L-argininu. V základní, volné formě, je L-arginin podobný tomu, co najdeme běžně v potravinách. Není vázán na žádný protein ani další sloučeninu. L-arginin HCL je, jak již z jeho názvu vyplývá, vázán na chlorovodík. Výhodou této formy je, že chlorovodík neutralizuje jinak nahořklou chuť L-argininu, navíc však přispívá k lepší využitelnosti dodávané látky organizmem. Tato forma je pro doplňování tělu využívána nejčastěji. Poslední formou, kterou zmíníme, je L-arginin AAKG. V tomto případě je semi-esenciální kyselina kombinována s další kyselinou. Tato forma je nejčastěji využívána kulturisty. Je jim nápomocná ve zvyšování jejich vrcholových sportovních výkonech.

Přínosy L-argininu HCL

Protože tato forma je využívaná vůbec nejčastěji, zaměříme se na přínosy, pokud praktikujeme dlouhodobé užívání L-argininu HCL. Pokud jste vysoce aktivní jedinec, pomůže vám ve zvýšení výkonu, v nárůstu svalové hmoty a bude nápomocná při regeneraci, snižování míry únavy a vyčerpání. Dále přispívá na dobré průchodnosti krve v tepnách, čímž se pozitivně podílí na dobrém okysličení mozku a srdce. Podporuje regulaci hladiny krevního cukru, snižuje vysoký krevní tlak a zmírňuje výskyt zánětu trávicího traktu u předčasně narozených dětí.

L-arginin HCL se svým balením 120 kapslí vystačí na doplnění látky po dobu jednoho měsíce. Obal kapsle i samotný obsah je vyroben pouze z živočišných zdrojů. Je tedy vhodný jak pro vegany, tak pro vegetariány.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články