12.3 C
Brno
Pondělí, 5 června, 2023
DomůRady a NávodyPlazmová svářečka – perfektní nástroj pro moderní tavení materiálů

Plazmová svářečka – perfektní nástroj pro moderní tavení materiálů

Plazmová svářečka, mnohdy označována též jako plazmová řezačka, je skvělým nástrojem, který umožňuje dělení rozmanitých materiálů. Využití tak najde v mnoha různých oblastech, ať už jde o hobby či profesionální využití.

Řezání plazmou

Plazmová svářečka funguje na principu řezání v úzkém stabilizovaném elektrickém oblouku. Ten je za pomoci hnacího plynu a vysoké rychlosti tlačen do materiálu, u něhož dochází k tavení. Elektrický oblouk vzniká mezi vnější a vnitřní elektrodou. Plazma dosahuje velmi vysokých teplot a díky vysoké výstupní rychlosti umožňuje tenký, rychlý a přesný řez. Řezání plazmou je výrazně rychlejší než řezání kyslíkem, to oceníte zejména u dělení tenkých a středně tlustých materiálů.

Pro různé materiály

Jednou z velkých výhod plazmových řezacích strojů je univerzálnost. Poradí si totiž s různými materiály, hodí se pro řezání neželezných kovů i elektricky vodivých materiálů. S využitím metody přeneseného oblouku můžete dělit všechny vodivé materiály. Řezačku přitom můžete nastavit i tak, aby fungovala bez přeneseného oblouku, což umožňuje řezání nevodivých materiálů. Pro celý proces přitom potřebujete pouze elektřinu a vzduch, nejsou nutné speciální plyny.

Výběr plazmové řezačky

Díky široké nabídce jistě najdete ten pravý plazmový řezací stroj. Praktickou volbou jsou modely se zabudovaným kompresorem, nebudete tak muset shánět externí zdroj stlačeného vzduchu. Při výběru je dobré zaměřit se na několik parametrů, mezi ty nejdůležitější patří maximální tloušťka materiálu, řezací proud a tlak řezu. Plasmová svářečka může kombinovat svařování i řezání materiálů, se správným výběrem tak získáte opravdu univerzální zařízení.

Řezání plazmou má celou řadu výhod, díky čemuž jsou plazmové řezačky stále oblíbenější.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články