Brno
Úterý, 23 dubna, 2024
DomůSportJuventus po domácí facku opět končí už v osmifinále. Chelsea postupuje

Juventus po domácí facku opět končí už v osmifinále. Chelsea postupuje

Fotbalisté obhájce trofeje Chelsea Londýn a CF Villarreal zkompletovali seznam čtvrtfinalistů Ligy mistrů 2021/2022.

TASR 16.03.2022 23:03 Gerard Morenofoto: SITA/AP, Antonio Calanni
Gerard Moreno z Villarrealu otevírá skóre v Turíně.
Anglický tým zvítězil ve středeční odvetě osmifinále na půdě OSC Lille 2:1 a navázal na domácí triumf 2:0.

Juventus po remíze 1:1 ve Španělsku podlehl doma Villarrealu 0:3 a ani na třetí pokus nedokázal přejít přes úvodní jarní překážku ve vyřazovací fázi LM.

„Stará dáma“ vstupovala do konfrontace s Villarrelem v solidní formě, přemožitele nenašla v uplynulých dvanácti zápasech. Navzdory absencím Alexe Sandra, Bonucciho, Chiesy či Zakarii v prvním poločase dominovala.

V 11. minutě mohl otevřít skóre Morata, jehož prudkou hlavičku zblízka reflexivně vyrazil Rulli. Další dobrou příležitost měl Vlahovič, vyslal kvalitní střelu ze střední vzdálenosti, ale brankář Villarealu opět podržel svůj tým.

Zápas Juventus – Villarreal jsme sledovali ONLINE
Vzápětí měl i pořádný kus štěstí poté, co srbský útočník orazítkoval břevno. Lo Celso na druhé straně využil neorganizovanosti domácí obrany a pěknou střelou z hranice pokutového území vyděsil fanoušky Juventusu, míč však trefil pouze boční síť.

„Čaroděj“ Rulli neinkasoval ani ve 35. minutě, opět si na něm vylámal zuby Vlahovič.

Juventus nedokázal zúročit velkou převahu a tak ho postihl trest. Rugani fauloval Coquelina, rozhodčí po shlédnutí videa ukázal na bílý bod a střídající Gerard Moreno umlčel tribuny.

Szczesny vystihl směr střely, dokonce si sáhl na míč, ale vytlačit mimo branku ji nedokázal. Domácí zůstali jako opaření, v 85. minutě využil jejich špatného rozpoložení Pau Torres gólem zblízka na 0:2 a v nastaveném čase po ruce De Ligta proměnil další pokutový kop Danjuma.

Španělsko bude mít ve čtvrtfinále LM tříčlenné zastoupení, Juventus opět neprošel přes brány osmifinále.

Obhájce přešel přes Lille
Chelsea vsadila v odvetě na pozornou defenzivu, přes kterou se domácí těžce prosazovali. Ve 38. minutě jim pomohla ruka Jorginha ve vlastní šestnáctce, po které proměnil s přehledem nařízenou jedenáctku Yilmaz – 1:0.

— FC Chelsea (@ChelseaFC) 16. března 2022
Hosté udeřili v nastaveném čase z jejich první střely na bránu. Pulišič dostal ideální přihrávku od Jorginha za obranu a křížnou střelou umístil míč přesně k tyči – 1:1.

Lille se po přestávce mohlo vrátit do boje o postup. V 63. minutě už byl Mendy překonán, po hlavičce Xeku ho však zachránila pravá tyč.