12.3 C
Brno
Pondělí, 5 června, 2023
Domůpro MužeMUŽ PŘINÁŠÍ RADOST

MUŽ PŘINÁŠÍ RADOST

Je tak divná doba, ale možná i kdyby nebyla, tak je to podobné. Při bilancování loňského roku mi vyskočilo asi nejvíc, že ​​i když to byl enormně těžký rok pro mě, mohl jsem přinášet více radosti a smíchu mým blízkým. Mám rád bilancování, přináší užitek. A když mi už i děti řekly: „Tati, proč jsi zůstal tak vážný?“, tak kontrolka zasvítila.

Uvědomil jsem si dvě podstatné věci. První, že smích a radost je lék téměř na všechno. Někdy to stojí hodně energie, ale vím, že to jde. Jednoduchá věc například. Přicházely Vánoce a tak jsem si řekl, že vymyslím pro rodinu dárek, ať máme víc legrace a zábavy. Podařilo se. Ježíšek nám donesl karaoke sestavu a 2 mikrofony. Řeknu vám, tolik talentů na Superstar jste ještě neviděli. A nejlepší na tom je, že když zpívá někdo jiný, jste přesvědčeni, že to víte určitě lépe. No nevíte, ale legrace je kopec. Nejlepší je, že zpívají všechny věkové kategorie a po každé skladbě je bitva o mikrofon.

Tím to samozřejmě nekončí. Vrátím se k mé praxi z minulosti, že všechny starosti z práce nechám dolů v autě v garáži a domů přijede tatino a manžel, který je přítomen a ne myslí někde v práci.

Druhá věc, kterou vlastně na základě pozorování a práce s lidmi pojmenovala moje manželka. Totiž, v poslední době se to jeví být, jako by se většina lidí zaměřila jen na sebe. To se stalo z části i mně. Seberozvoj, sebeláska, sebeuvědomění, sebe-nevím-co, až jsem přišel na to, že pozornost na sebe a plánování mého času bylo pro mě větší prioritou než toho našeho společného rodinného či partnerského času. Za mě práce na sobě je klíčová, velmi důležitá a celoživotní. Zkušenost posledních let mě naučila, že je však důležitá míra. A velmi to souvisí se zmiňovanou radostí, neboť společné plánování aktivit by mělo být v rovnováze s těmi osobními. Větší přítomnost otce či manžela je mimořádně důležitá a to nemluvím o té fyzické přítomnosti, ale té v hlavě a myšlenkách, kdy jste fyzicky přítomni.

Dost bylo mudrovaček, slovo pro příští rok mám jasné – je to RADOST a budu si ho připomínat, jak často to jen půjde. Ještě prozradím slovo, které jsem měl minulý rok a to bylo slovo Sebeovládání. Udělal jsem velký kus cesty, ale rozhodl jsem se, že pro další rok měním směr od sebe k jiným. Je to taková jednoduchá věc, dát si jedno slovo na celý rok a rozvíjet se, posouvat a zlepšovat v něm. Mám osobně ověřeno. Zkuste i vy.

Předchozí článekPODMÍŇOVANÁ MUŽNOST
Další článekRESPEKT SE ZÍSKÁVÁ
- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články