12.3 C
Brno
Pondělí, 5 června, 2023
DomůSportMatematika nepustí. K obhajobě glóbu potřebuje Vlhová zázrak

Matematika nepustí. K obhajobě glóbu potřebuje Vlhová zázrak

Karty před super-G jsou mezi Petrou Vlhovou a Mikaelou Shiffrinovou rozdány jasně. Tři závody před koncem sezóny má Američanka před Liptáčkou 156 bodový náskok. Ve hře je ještě 300 bodů.

Takže z pohledu teoretické možnosti zabojovat o velký křišťálový glóbus má ještě Petra Vlhová šanci. Ale když se zpětně ohlédneme za výsledky v této sezóně, nemá.

Právě super-G je totiž disciplína, ve které byl před finálovou akcí Světového poháru ve francouzském Courchevelu největší rozdíl mezi Vlhovou a Shiffrinovou.

Vlhová šla skvěle, ale nebodovala. Vítězná Shiffrinová je blízko k trofeji
Konkrétně: Vlhová má za sebou pouze dva starty v super-G a v obou obsadila 18. místo – v průměru tak vybojovala 13 bodů.

Na druhé straně Shiffrinová získala v průměru druhé nejrychlejší disciplíny bodů 50.

Pokud by se měly naplnit tyto papírové předpoklady a ve finále Světového poháru je posledním bodovaným místem to patnácté, Shiffrinová by měla po super-G a před posledním dvěma závody Světového poháru nedostižný 206 bodový náskok.

A pokud by se náhodou i Vlhová udržela před sobotním slalomem a nedělním obrovským slalomem ve hře s řekněme 190 bodovou ztrátou, je nepravděpodobné, že by toto manko dokázala Slovenka skresat.

V tom případě by jí nemuseli stačit už ani dvě Shiffrinovy ​​vypadnutí.

Každopádně Vlhová již několikrát zopakovala, že sezónní cíle naplnila ziskem zlaté olympijské medaile ve slalomu a malým křišťálovým glóbusem ve stejné disciplíně.

Proto ji případné 2. místo v celkovém hodnocení Světového poháru nemusí moc trápit.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články