9.6 C
Brno
Středa, 22 března, 2023

EMPATIE

Myslím si, že muži mají větší problém s empatií než ženy. Považuji empatii za velmi důležitou a tak alespoň zkusím přiblížit jak to vnímám já.

Když čtete tento článek, tak vás pravděpodobně zajímá jak pracovat na sobě a lepší verzi sebe sama. Správně? Hodně krát se bavíme na téma jak se změnit k lepší verzi a protože já jsem vztahový člověk, tak mě více zajímá emoční stránka. Sám na sobě pracuji, ale přicházím na některé věci, které nás dělají sami sebou ai když nevypadají na první tak „mužně“ dělají nás jedinečnými a může to být dokonce přesně to, co na nás naše polovičky a lidé kteří nás mají rádi, milují .

Já jsem empatický člověk a tak se snažím dívat na věci očima těch, kterých se to týká. I když jasně, často si jdu „to své“, ale naučil jsem se, že to moje je správné častokrát jen pro mě. Tak se snažím dívat očima jiných. Například v práci se dívám na věci očima majitele a tak i jednám a proto vím, že dělám nejlepší, co můžu. Ve vztahu stejně, když hádka nabírá na obrátkách a přijde vystřízlivění, tak není lepší cesta než zastavit se a podívat se na to očima partnera. V tomto všem je třeba si uvědomit, že každý jsme jiní.

Cesta změny začíná poznáním sebe sama. Jsme prostě muži emoční a méně emoční. Sám jsem předčasem byl ve fázi, kdy jsem svou emočnost chtěl přebít silou a bojovností myslíc si, že tak budu správný chlap. Ono to tak bývá, že mnozí, z těch kteří jsou emoční se snaží být pevnou skálou. Ale podle mě je to jako by chtěli přeprogramovat svoji DNA. A to považuji za chybu. Uchopení vlastních emocí, porozumění toho jak to mám, projevování emocí a empatie vůči jiným nás činí silnými. Je v tom určitá jistota a pevnost a budujeme tím kvalitnější vztahy. Neměňte na sobě, co vám je vlastní, a ještě je to dobré a prospěšné. Posilujte to, co vás dělá vámi. A rozhodně nemám na mysli muže plačků, kteří zbaběle používají emoce, neboť nejsou schopni převzít zodpovědnost a je jednodušší ulahodit okolí a nechat na jiných, aby byli ti silní.

Máme zde také muže – skály. Pevných, neochvějných často se zúženým vnímáním světa, jen ze své pozice. Neboť muž přece má být silný a emoce a empatie jsou ženská věc. Muži „skály“ by však měli tu skálu umět mít pod kontrolou a zapnout empatii tam, kde je zapotřebí. Jak? Například takto: když přijde kritický moment, který levou zadní zvládnete s chladnou tváří bez mrknutí oka, tak danou situaci budete řešit s maximální laskavostí.

Laskavost je rozhodnutí brát v úvahu potřeby jiných velkoryse a ohleduplně a moje manželka říká, že prý i sexy.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články