12.3 C
Brno
Pondělí, 5 června, 2023
DomůRady a NávodySrovnání parametrů Oeck VPN s FrootVPN: Jakou VPN zvolit?

Srovnání parametrů Oeck VPN s FrootVPN: Jakou VPN zvolit?

Kterou z těchto VPN vybrat: OECK VPN, nebo si předplatit Froot VPN? Důkladně jsme poměřili parametry obou služeb, konečný výsledek je 5,4/10 vs 6,2/10.

Rychlost downloadu a uploadu Oeck VPN vs FrootVPN, která sviští rychleji?

Rychlost downloadu a uploadu je jedním z nejdůležitějších parametrů, což platí také o OECK VPN a FrootVPN.

Rychlost stahování první jmenované byla v průměru 110 Mb/s, druhá testovaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 32 Mb/s. OECK VPN se ukázala být o 78 Mb/s rychlejší než Froot VPN.

Zjišťovali jsme také upload, u Oeck VPN činil 82 Mb/s. FrootVPN dosáhla rychlosti 6 Mb/s, kvůli tomu je o 76 Mb/s pomalejší.

Parametr rychlost odezvy dosáhl u první VPN hodnoty 67 ms. Odezvu u FrootVPN laboratoř naměřila 96 ms. Čím nižší hodnota rychlosti odezvy, tím lépe, takže Oeck VPN byla o 29 ms lepší.

Bodový součet Oeck VPN : FrootVPN činí 8 /10 : 3/10.

Povede se OECK VPN přehrávat filmy z Netflixu?

Vysoká rychlost je pro odblokování zahraničního Netflixu důležitá, Oeck VPN toto dokáže. U většiny VPN se stačí připojit a zvolit zemi, FrootVPN zahraniční Netflix odblokovat dokáže.

Díky VPN lze odblokovat také youtubová videa, která jsou v Česku skrytá, přičemž FrootVPN takovou dovednost nabízí. Porovnávaná VPN funkci odblokování YouTube videí neobsahuje.

U VPN doporučujeme ohlídat také další funkce, jako je ochrana před únikem DNS, multi-hop připojení a Tor. Taková Oeck VPN nabízí ochranu před vyzrazením DNS a Froot VPN pro příklad obsahuje whitelist (zařazení stránek na bílou listinu).

V části Funkce je tak skóre 6 /10 x 7/10.

Jak je na tom Oeck VPN v nabídce zemí a serverů?

Nedostatečná nabídka serverů může způsobit nízkou rychlost, OECK VPN udává 5 serverů, v katalogu FrootVPN jsme napočítali celkem 150 serverů. První z dua tak má o 145 méně .

Vyplatí se sledovat také počet zemí, který u Froot VPN v okamžiku psaní článku byl 31. Porovnávaná VPN má 4, čili o 27 méně. V tomto srovnání tedy prohrává .

Vždy si zkontrolujte počet současně připojitelných zařízení, kterých OECK VPN připojí 6. Froot povolí současně připojit 5 zařízení. Kompletní přehled parametrů si přečtěte v článku VPN zdarma.

Které platformy nabízí Oeck VPN a které zvládá FrootVPN?

Mezi nejdůležitější vlastnosti VPN se řadí nabídka podporovaných zařízení, OECK VPN nepodporuje operační systém Android a nepřipojí systém přístrojů iPhone, porovnávaná Froot iPhone iOS zvládá, Android umí chránit.

Země původu VPN hraje roli při sdílení informací o uživatelích s policií, neboť se řídí místními zákony. Oeck VPN má sídlo v Hongkongu. Provozovatel druhé VPN má kořeny na Seychelách.

Aplikace Oeck VPN není k dostání v českém překladu, FrootVPN česky taky neumí.

Ve známkování platforem dosáhla Oeck VPN známky 6/10, FrootVPN získává hodnocení 9/10.

Cena v akci Oeck VPN versus FrootVPN

FrootVPN lze objednat již za 82 Kč měsíčně, objednat druhou z VPN si můžete již od 172 Kč měsíčně. Výsledné hodnocení za poměr cena/funkce je 1/10 pro první, respektive 4 /10 pro druhou VPN.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články