2.5 C
Brno
Čtvrtek, 2 února, 2023
DomůAuto MotoMotorizace či výbava?

Motorizace či výbava?

Dobrý den do redakce

doposud jsem si kupoval vždy ojeté auto, ale teď zvažuji koupi zbrusu nového. Už mám i představu, co by to mělo být, vynořila se mi ovšem otázka, zda investovat více peněz do motoru nebo do výbavy. Co byste mi doporučila?

Váš čtenář

Naše odpověď

Dobrý den,

na Váš dotaz se můžeme podívat ze dvou úhlů pohledu. První úhel pohledu jste vlastně vy sám – musíte si položit otázku, jak budete auto využívat, jaký jste typ řidiče, resp. člověka, jaké jsou vaše preference. Bohužel nespecifikovali jste, jaké auto máte vyhlédnuté, proto nemůžu jednoznačně říct, do čeho investovat. Obecně platí, že pokud jste klidný řidič a navíc jezdíte kratší vzdálenosti po městě, případně po okresních silnicích, tak se vám raději vyplatí investovat do výbavy. Na mírný deficit výkonu si snadno zvyknete a nebudete to řešit, ale když vám něco bude chybět ve výbavě, tak vám to bude chybět pořád. Určitě si dobře zvažte také otázku motorizace a převodovky.

Druhý úhel pohledu na Vaši otázku spočívá v tom, jakou bude mít auto zbytkovou cenu na trhu jízdy a zda bude po něm vůbec poptávka. Tady, když se nebavíme o základní motorizaci a základní výbavě (i to jen u některých modelů), tak vám je jedno, do čeho investujete. Při prodeji ojetého auta více zaváží stav vozidla. Proto bych zde vřele doporučoval investovat do údržby, profesionálního servisu a pravidelné péče o auto.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články