9.6 C
Brno
Středa, 22 března, 2023
DomůAuto MotoMINI John Cooper Works Clubman Untold

MINI John Cooper Works Clubman Untold

Jako moderní interpretace klasické koncepce shooting brake se MINI Clubman jasně odlišuje od svých konkurentů v segmentu prémiových kompaktních vozů. Tento status se odráží také v individuálním pojetí karoserie a stylové decentnosti v edici Untold.

Specifické designové prvky a zelený metalický lak Sage Green, který je u modelu MINI Clubman k dispozici poprvé, propůjčují edici charismatický vzhled. K tomu se přidávají exkluzivní indicie charakteristického potěšení z jízdy, které v případě edice MINI John Cooper Works Clubman Untold autentickým způsobem zdůrazňují sportovní výkon jeho motoru. Automobil, který přijde na trh v březnu letošního roku, má kombinovanou spotřeba paliva: 7,9–7,4 l/100 km a kombinované emise CO2: 180–168 g/km (pozn. dle WLTP).

Design předního a zadního nárazníku inspirovaný Aerodynamickým kitem John Cooper Works odráží mimořádně temperamentní a agilní charakter tohoto modelu, který je poháněn čtyřválcovým přeplňovaným motorem o objemu 2,0 litru a výkonu 225 kW/306 k. Tento mimořádný výkon je na cestě přenášen prostřednictvím 8-stupňové samočinné převodovky Steptronic Sport a pohonu všech kol ALL4. Edice MINI John Cooper Works Clubman Untold akceleruje z klidu na stovku za 4,9 s a disponuje maximální rychlostí 250 km/h.

Dalším exkluzivním designovým prvkem edice MINI John Cooper Works Clubman Untold jsou lemy spodní části karoserie, které jsou poprvé vyvedeny v tmavě zelené barvě. Pět souběžných sportovních pruhů, které se táhnou prostředkem kapoty a střechy, jsou rovněž pro tento ediční model specifické. Tento pruhovaný vzor, ​​který se ukazuje také na logu promítaném zpětnými zrcátky a na prahových lištách, odrážejí rovněž vysoce kvalitní boční ozdoby vyrobené metodou 3D tisku.

Expresivní designové prvky vozu podtrhují extravagantní koncepci karoserie, které zároveň nabízí mimořádně všestrannou praktičnost díky čtveřici bočních dveří, mimořádně dlouhé linii střechy a dvěma zadním křídlovým dveřím. Na přání je k dispozici černá povrchová úprava střechy a krytů vnějších zpětných zrcátek, zatímco kliky dveří, koncovky výfuku, loga MINI a označení modelu v lesklé černé barvě Piano Black jsou nedílnou součástí specifického designu této edice.

Dvoubarevná 18palcová kola z lehké slitiny v designu Untold Spoke v kombinaci černé barvy Jet Black a mosazné Refined Brass byla vyvinuta výhradně pro vozidla této edice. Toto barevné schéma připomínající ušlechtilou mosaz je použito také na rámečku masky chladiče a příčné vzpěře, stejně jako na nápisu „Clubman“ na dělených dveřích v zadní části vozu. Nádech sportovnosti a exkluzivity dodává interiéru edici MINI Cooper S Clubman Untold antracitové čalounění stropu a sportovní sedadla v zeleném provedení MINI Yours Leather Lounge Sage Green.

Stylovou atmosféru interiéru podtrhuje zejména světlé prošívání a lemování spolu s textilními prvky v horní a vnitřní části opěradel sedadel. Alternativně jsou k dispozici sportovní sedadla v černém provedení MINI Yours Leather Lounge Carbon Black. Uvnitř jsou použity osvětlené dekorativní lišty v barvě Sage Green, kombinované s exkluzivně navrženými výplněmi interiéru s pruhovaným vzorem a zelenou povrchovou úpravou. Obzvláště elegantní vzhled vytváří rámečky výdechů ventilace v provedení Refined Brass.

Na spodním rameni sportovního volantu potaženého kůží Nappa a na podlahových kobercích jsou umístěny znaky edice MINI Untold. Kromě exkluzivních designových prvků přináší edice MINI Clubman Untold Edition také mimořádně kvalitní výbavu. Patří mezi ně například Adaptivní LED světlomety, paket MINI Excitement, jízdní režimy MINI Driving Modes a také paket vnitřního osvětlení interiéru. Součástí výbavy Connected Media, nabízené jako součást standardní výbavy, je 8,8palcový dotykový displej v centrálním přístroji.

Dále do výbavy patří digitální služby MINI Online, služby Remote Services a integrace chytrého telefonu pro používání Apple CarPlay a dalších aplikací prostřednictvím ovládacího systému vozidla. Nejnovější generace ovládacího systému MINI zajišťuje rychlé a intuitivní ovládání všech funkcí vozidla, audiosystému, konektivity, navigace a aplikací. Živé widgety na 8,8palcovém dotykovém displeji centrálního přístroje slouží k aktivaci požadované položky menu, kterou lze zvolit dotykem prstu podobně jako na chytrém telefonu.

Volitelný paket Connected Navigation Plus přináší inteligentní konektivitu nejvyšší úrovně, včetně multifunkčního přístrojového panelu, navigačního systému, MINI Head-Up Displeje, přípravy pro telefon s bezdrátovým nabíjením a mnoha digitálních služeb včetně hlasového asistenta Amazon Alexa, služeb Remote Services či dopravních informací v reálném čase. RTTI.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články